RT9193-18GB LDO Voltage Regulators 300mA Ultra-Low Noise Ultra-Fast CMOS LDO Regulator
Wisdtech Technology Co.,Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Richtek
Model Number : RT9193-18GB
Place of Origin : Original
MOQ : 1PCS
Price : Email us for details
Payment Terms : Paypal,TT,Western Union
Supply Ability : 3000pcs
Delivery Time : 1day
Packaging Details : Reel
Date Code : Newest code
Shipping by : DHL/UPS/Fedex
Condition : New*Original
Warranty : 365days
Lead free : Rohs Compliant
Lead times : Immediately Shipment
Contact Now
Product Attribute Attribute Value
Richtek
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS: Details
SMD/SMT
SOT-23-5
1.8 V
300 mA
1 Output
90 uA
2.5 V
5.5 V
- 70 dB
Fixed
- 40 C
+ 85 C
220 mV
Reel
Cut Tape
Brand: Richtek
Moisture Sensitive: Yes
Product Type: LDO Voltage Regulators
3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Part # Aliases: RT9193AD-18A
Unit Weight: 0.000459 oz
Product Tags:
RT9193-18GB
RT9193-18GB LDO Voltage Regulators
LDO Voltage Regulators 300mA
Wholesale RT9193-18GB LDO Voltage Regulators 300mA Ultra-Low Noise Ultra-Fast CMOS LDO Regulator from china suppliers
RT9193-18GB LDO Voltage Regulators 300mA Ultra-Low Noise Ultra-Fast CMOS LDO Regulator Images